برد آردوینو لئوناردو Arduino Leonardo R3

برد آردوینو لئوناردو Leonardo بر پایه آی سی ATmega32U4 طراحی شده است. در کنار یک کریستال فرکانس ساز 16 مگاهرتزی؛ با 20 پایه ورودی و خروجی، که دارای 7 کانال PWM می‌باشد.

پس از استقبال و فروش مناسب آردوینو UNO آردوینو لئوناردو Leonardo تولید شد. از این رو در کنار حافظه 32 کیلوبایتی ابعادی هم اندازه آردوینو Arduino UNO دارد.

امتیاز خرید
با سفارش این محصول شما 1  امتیاز دریافت میکنید
ارزش امتیاز دریافتی:  1,000تومان
حد اکثر تخفیف قابل استفاده برای این محصول 1 امتیاز که برابر است با 1,000تومان

 • USB to Micro USB
 • بدون کابل مخصوص
26,300تومان

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 40 عدد
ابعاد فیبر : 5 *د 6.7 سانتی متر
نوع فیبر : فایبر گلاس دو رو متالیزه
چاپ مس : دارای چاپ آبی
نوع کانکتور : USB

ارتباطات

فرکانس کاری : 16 مگاهرتز

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : 7 تا 12 ولت DC
ظرفیت : دارای 20 پایه ورودی و خروجی دیجیتال

ویژگی های فنی

نوع آی سی : میکروکنترلر

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : حرفه ای
اقلام همراه محصول : بدون کابل USB
نوع کاربرد محصول : مناسب برای استفاده صنعتی
نوع برد - ماژول : آردوینو - Arduino

نگاه کلی

آردوینو لئوناردو یک برد دارای میکروکنترلرATmega32u4 است که 20 پین ورودی/خروجی 7 عدد برای pwm و 12 عدد برای ورودی آنالوگ  دارد. همچنین این برد از یک نوسان ساز 16 مگاهرتزی و یک اتصال میکرو usbو یک جک برای دریافت انرژی استفاده میکند. از دیگر قابلیت‌های استفاده شده آن یک هدر isp و دکمه ریست است. بدین ترتیب تمامی چیزهایی که برای این میکروکنترلر نیاز است را خواهید داشت و میتوانید به آسانی به کابل یو اس بیبرای روشن کردن برد به سیستم خود متصل شوید و یا از یک باتری یا آداپتر برای تأمین نیروی برد استفاده کنید.

لئوناردو از همه برهای قبلی که از تراشه مذکور استفاده میکنند متفاوت تر است. از دلایل این برتری استفاده از اتصالات داخلی یو اس بی است و برای همین نیازی به پردازشگر دوم برای کارهای خود ندارد. این یعنی شما میتوانید برد خود را همانند موس و کیبورد به سیستم خود متصل کنید. همجنین قابلیت‌های دیگری نیز در این برد گنجانده شده که برای خواندن آن‌ها میتوانید به صفحه رسمی این برد مراجعه کنید.

 

 

خلاصه ای از قابلیت‌ها

 

میکروکنترولر Atmega32u4
ولتاژ کاری 5 ولت
ولتاژ وروردی پیشنهادی 7–12 ولت
نهایت ولتاژ ورودی 6-20 ولت
پین های I/o دیحیتال 20 عدد
کانال های PWM 7 کانال
کانال‌های ورودی داخلی 12 عدد
جریان برای I/o ها 40 میلی آمپر
جریان برای پین های 3٫3 ولت 50 میلی آمپر
حافظه فلش 32 کیلوبایت 4 کیلو بایت مصرف شده برای بوت لودر
SRAM برای چیپ اصلی 2٫5 کیلوبایت
EEPROM برای چیپ اصلی 1 کیلوبایت
سرعت پردازنده 16 مگاهرتز
وزن 20 گرم

 

 

شماتیک و طراحی

 

شماتیک : arduino-leonardo-schematic-rev3b.pdf

 

فایل Eagle : arduino-leonardo-reference-design.zip

شماتیک ماژول آردوینو لئوناردو

 

تغذیه

این کیت را می توان به وسیله یک کابل میکرو یو اس بی تغذیه کرد. منبع تعذیه توسط برد به صورت اتوماتیک شناسایی خواهد شد.

برد آردوینو را می توان توسط یک آداپتور تبدیل برق متناوب به مستقیم راه اندازی کرد یا حتی آن را به یک باتری متصل کنید تا راه اندازی شود. برد با ولتاژی بین 6 تا 20 ولت می تواند کار کرد و اگر با برق کمتر از 7 ولت تغذیه شود پین های 5 ولتی آن نیز برقی کمتر از 5 ولت ارائه خواهند داد و برد لئوناردو ممکن است ناپایدار شود. همچنین اگر از ولتاژ بیشتر از 12 ولت لستفاده کنید احتمال گرم شدن بیش از حد برد زیاد شده و ممکن است به برد خود آسیب برسانید. رنج خوب کاری بین 7 تا 12 است.

 

پین های تغذیه این برد در زیر معرفی شده‌اند

VIN: برای استفاده هنگامی که شما از منبعی مثل یو اس بی کامپیوتر استفاده می کنید و یا دیگر رگولاتورهای ولتاژ که حدوداً با ولتاژ 5 ولت کار می کنند.

5V: این پین خروجی حدوداً 5 ولتی را به شما ارائه می دهد و برد همزمان می تواند با جم مخصوص و بین 7تا 12ولت تغذیه شود.

3.3V: این پین ولتاژ خروجی 3.3 ولت را به شما عرضه می کند بیشترین آمپر این پین نیز 800 میلی آمپر می باشد.

GND: معروف به اتصال به زمین یا پورت ارت است.

IOREF: خروجی دارای 3.3 تا 5 ولت انرژی است که معمولاً برای شیلد استفاده می‌شود .

 

حافظه

چیپ به کار رفته در این برد 32 کیلو بایت حافظه دارد. که 4 کیلوبایت آن در دسترس بوت لودر قرار گرفته است. و همجنین 2٫5 کیلوبایت برای SRAM و 1 کیلوبایت برای حافظه EEPROM در نظر گرفته شده است که قابل خواند و نوشتن با کتابخانه مخصوص EEPROM است.

 

ترتیب پایه های برد آردوینو لئوناردو

 

ورودی و خروجی

هر کدام از 20 پین این برد کارایی های خاص خود را دارند و میتوان با استفاده از دستور های زیر برای ورودی و خروجی استفاده کرد :

pimMode() وdigitalWrite() وdigitalRead()

 

این پین ها در ولتاژ 5 ولت کار میکنند و 40 میلی آمپر قدرت دارند و به وسیله یک مقاومت با حداکثر مقاومت 20 تا 50 کیلو اهم از آن‌ها محافظت خواهد کرد.

پین هایی به اختصار در زیرآمده اند:

serial 0(rx) & 1 (tx)

twi : 2(sda) & 3 (scl)

pwm: 3 ,5, 6 ,9 ,10 ,11 , 13

spi

led : روی پین 13

ورودی های آنالوگ : A0-A5, A6 – A11

aref

reset : میکروکنترلر را ریست میکند.

 

 

ارتباطات

ارتباطات برد آردوینو لئوناردو

لئوناردو میتواند با تعداد زیادی از دستگاه‌ها نظیر کامپوتر و بردها آردوینو دیگر و میکروکنترلر ها ارتباط برقرار کند. چیپ این دستگاه یک سریال ارتباطی 5 ولتی را برای متصل شدن به دستگاه‌های دیگر ارائه میدهد. که روی پین های دیجیتال شماره 1 و 0 قرار دارد. پورت به یکAtmega16u2 متصل شده است که یک پورت com مجازی را برای شما ایجاد می کند.یک کتابخانه سریالی نرم افزاری نیز برای ارتباطات serial به هر پین دیجیتال ساخته شده است.

چیپ ATmega32u4 همچنین از l2c و spi نیز پشتیبانی میکند. لئوناردو قابل برنامه نویسی برای شناسیایی به عنوان کیبورد و موس است که برای اینکار میتواند آن را با کتابخانه مخصوص خودش برنامه‌ریزی کرده و از آن استفاده کنید.

 

برنامه نویسی

لئوناردو قابل برنامه‌ریزی با برنامه مخصوص آردوینو است. برای اطلاعات بیشتر در این مورد میتوانید به سایت شرکت آردوینو مراجعه کنید. چیپ مخصوص این برد با یک بوت لودر از قبل آماده شده در دسترس است که به شما امکان آپلود کردن کد هارا بدون استفاده از دستگاه برنامه نویسی خارجی را میدهد . این ارتباط با پروتوکل AVR109 انجام میشود.

 

ریست نرم افزاری خودکار و شروع بوت لودر

به دلیل نیازبه ریست در هر برنامه‌ریزی جدید در این بردها شما میتوانید آن‌ها را به صورت نرم افزاری و با برنامه‌ای که روی رایانه احرا می‌شود ریست کنید. پس از ریست پروتوکل های com بسته شده و ارتباط usb نیز قطع می‌شود . پس از ریست بوت لودر مجدداً شروع به کار کرده و در ۸ ثانیه به طور کامل آماده میشود. همچنین در صورت عمل نکردن نرم‌افزار شما میتوانید این کار را با کلید ریست روی برد انجام دهید.

 

حفاظت از جریان بالا در usb

آردوینو یک فیوز قابل ریست در خود گنجانده که کامپیوتر شما را ازعبور جریانات ناخواسته بین برد و پورت سیستم شما محافظت می کند. این فیوز یک لایه محافظتی اضافه را ایجاد می کند که اگر بیشتر از 500میلی آمپر رابه یو اس بی وارد کنیم به صورت خودکار قطع می‌شود تا موقعی که جریان کم شده یا زیاد شده به حالت عادی بازگردد.

 

ویژگی‌های فیزیکی

بیشترین طول و عرض این برد 2.7 و 2.1 اینچ است که به همراه اتصالات یو اس بی و پورت برق رسانی ممکن است کمی بیشتر شود. در این برد 4جای پیچ در نظر گرفته شده است که برای پیچ شدن برد به تخته یا کیس مناسب است. توجه داشتیه باشید که فاصله بین پین های 7 و 8 بر خلاف دیگر پین ها که 100 میلیمتر است برابر با 160 میلیمتر است.

 

سایت سازنده: Arduino

 

 

سخنرانی آقای ماسیمو بانزی، بنیانگذار آردوینو

 

نظرات
2

 • 1395-05-18

  سلام
  ببخشید کتاب خانه که برای دانلود هست به چه درد میخوره

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  در تب آموزش راه اندازی، یکی از آموزش‌ها شیوه ساخت گذرواژه برای آردوینو است، در آن آموزش توضیحات کامل داده شده است. به عبارتی برای امنیت کدهای آردوینو استفاده میشود.

 • 1395-05-25

  سلام .
  پین هدرها از قبل لحیم شدن ؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما 


  بله این برد از نوع مونتاژ شده است و نیازی به لحیم کاری ندارید.

نظر خود را بنویسید

*
*

ارتباط ربات تلگرام با بردهای آردوینو در پروژه IOT -دانشجوکیت

ارتباط ربات تلگرام با بردهای آردوینو در پروژه IOT

تلگرام یا شاید اسکای نت! شبکه مجازی امروزی که فقط کف دستان کاربران را اشغال می‌کند. قدرت نفوذ تلگرام به حریم خصوصی کاربران شامل چند نکته مهم است. یکی از این  موارد سادگی کار و جا شدن در کف دست است. منظورم این است که کاربران با یک الی دو انگشت می‌توانند تمامی فعالیت‌ها را با آن انجام دهند. سرعت به روز رسانی تلگرام و تیم توسعه آن واقعا فوق العاده است. کافیست در یکی از شبکه‌های اجتماعی تلگرام قابلیتی یا  مشکلی را گزارش کنید، تیم کشیک تلگرام بلافاصله واکنش نشان میدهد! همانطور که قبلا در پست ارتباط برد رزبری پای با ربات تلگرام توضیح داده‌ام. تلگرام فقط یک شبکه اجتماعی برای کاربران نیست، بلکه توانایی ارتباط M to M و ماشینی را دارد. در وب نسل ۳۳ از این مدل ارتباط ماشین به ماشین زیاد خواهیم دید. در ادامه آموزش ارتباط ماشین به ماشین با ربات تلگرام و بردهای آردوینو....

ادامه...

  

آموزش نصب کتابخانه keyboard آردوینو بخش سوم

آموزش کتابخانه keyboard آردوینو بخش اول

به وسیله پردازنده‌ی ۳۲u4 که بر روی  برد های آردوینو Leonardo , Zero و DUE وجود دارد‌‌، می‌توانید یک موس و یا کیبورد مجازی بر روی آردوینو خود ایجاد کنید  و به وسیله‌ی آن بتوانید تمام کار‌هایی را که با موس و کیبورد کامپیوترتان انجام دهید اینبار با آردوینو خود انجام دهید.به وسیله‌ی کتابخانه keyboard می‌توانید توابع مربوط به صفحه کلید کامپیوتر را به وسیله‌ی آردوینو به کامپیوتر ارسال کنید.در ادامه آموزش با  مرجع تخصصی آردوینو ،دیجی اسپارک همراه باشید.

لیست توابع کتابخانه keyboard  به صورت زیر می‌باشد که به توضیح هرکدام می‌پردازیم:

 • Keyboard.begin()
 • Keyboard.end()
 • Keyboard.press()
 • Keyboard.print()
 • Keyboard.println()
 • Keyboard.release()
 • Keyboard.releaseAll()
 • Keyboard.write()

  

آموزش نصب کتابخانه keyboard آردوینو بخش سوم

آموزش کتابخانه keyboard آردوینو بخش دوم

در بخش قبلی از آموزش کتابخانه keyboard به توضیخ ۲تابع از سری توابع این کتابخانه پرداختیم ، در این قسمت با  آموزش بقیه‌ی توابع با مرجع تخصصی آردوینو ، دیجی اسپارکهمراه باشید.  توجه: هنگام استفاده از توابع زیر کنترل کیبورد کامپیوتر شما به دست آردوینو در می‌آید پس توجه داشته باشید که برای تست دقیقا  مطابق مثال‌های ذکر شده عمل کنید.

   

آموزش نصب کتابخانه keyboard آردوینو بخش سوم

آموزش کتابخانه keyboard آردوینو بخش سوم

در بخش‎های قبلی سری آموزش‌های کتابخانه keyboard توابعی معرفی شد که به وسیله‌ی آن‌ها توانستید تا حدودی به وسیله‌ی آردوینو یک کیبورد مجازی برای رایانه خود ایجاد کنید.در این قسمت توابع باقی مانده از کتابخانه keyboard آموزش داده می‌شود.در ادامه آموزش با مرجع تخصصی آردوینو ، دیجی اسپارک همراه باشید.  توجه:هنگام استفاده از توابع زیر، کنترل کیبورد کامپیوتر شما به دست آردوینو در می‌آید پس توجه داشته باشید که برای تست دقیقا  مطابق مثال‌های ذکر شده عمل کنید.

  

  

آموزش ایجاد پسوورد در آردوینو Arduino

آموزش ایجاد پسوورد در آردوینو Arduino

گذرواژه یا اسم رمز یک کلمه یا جمله و یا رشته‌ای از کاراکتر است که برای اصالت‌سنجی به کار می‌رود. افراد یا ابزارها برای استفاده از یک سامانه محافظت شده توسط گذرواژه، باید آن گذرواژه را به واحد اصالت‌سنجی آن سامانه ارائه دهند و در صورت ارائهٔ گذرواژهٔ درست مجاز به استفاده از آن سامانه می‌شوند، همچنین گذرواژه برای اثبات هویت نیز به کار می‌رود به این صورت که کاربر یک سامانه با ارائه نام کاربری خود باید گذرواژه خود را نیز ارائه بدهد در صورت ارائه گذرواژه درست، ادعای وی در مورد تعلق نام کاربری به وی مورد تائید سامانه قرار می‌گیرد.گذرواژه‌ها در اغلب سامانه‌های رایانه‌ای و دستگاه‌های الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور معمول فرایند پیکربندی دستگاه‌های الکترونیکی توسط گذرواژه محافظت می‌شود.در ادامه آموزش ایجاد پسوورد در آردوینو با مرجع تخصصی آردوینو ، دیجی اسپارک همراه باشید. در این آموزش برای ایجاد پسوورد و همچنین عملیات بر روی آن از کتابخانه password.h استفاده شده است که می‌توانید از تب دانلود در همین صفحه آن را دانلود کنید.

پس از دانلود کتابخانه و اضافه کردن آن به نرم‌افزار آردوینو ، توسط دستور زیر آن را به برنامه فراخوانی می‌کنیم.

کتابخانه گذرواژه آردوینو

دانلود کتابخانه ساخت گذرواژه برای آردوینو Arduino

دانلود (5.65k)

کنترل برد آردوینو Arduino با ربات تلگرام و Chat ID جهت افزایش امنیت