کیت مدیریت در ورودی ساختمان بر پایه اینترنت اشیاء IOT

DKP - 41146

محصول جدید

79,000تومان

بجای 136,850تومان

این محصول در انبار موجود نیست

نظر خود را بنویسید
*
*
 • 1396-08-15

  سلام خسته نباشی
  من این کیتو لازم دارم و میخوام قفل بزرگتری (برای در چوبی منزل) به اون وصل بشه خواستم بدونم موجود میشه ؟
  و هیچ دانشی ندارم در این مورد فقط میخوام از راهنمایی شما استفاده کنم برای راه اندازیش
  (ممنون از سایت خوبتون)

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  ضمن تشکر از توجه شما، در خصوص قفل بزرگتر، در حال حاضر چنین کالایی موجود نمی‌باشد. شما میتوانید خروجی رله را به قفل های برقی دیگری متصل کنید.

آموزش راه اندازی

کنترل در ورودی با اینترنت اشیاء IOT و چت آیدی ربات تلگرام Arduino - دانشجوکیت

کنترل در ورودی با اینترنت اشیاء IOT و چت آیدی ربات تلگرام Arduino

حدود سال‌های ۱۳۸۶ بود که دوستی از من درخواست مشاوره در زمینه هوشمند سازی نمود. ایده‌ای که در سر داشت از این قرار بود، که عبور و مرور آپارتمان مسکونی اش را بتواند از راه دور مدیریت کند. به عنوان مثال وقتی که در شهر محل سکونت حضور نداشته باشد و شخصی (تعمیر کار، نظافت‌کار و یا مهمان) بخواهد وارد منزل شود، او بتواند از راه دور این کار را انجام دهد. خب در آن سال‌ها نمیتوانستیم به سادگی امروزه از اینترنت استفاده کنیم. از این اولین راه حل استفاده از سیستم‌های مبتنی بر اس ام اس بود. در اینجا نمی‌خواهم راجع به اون ماجرا و چالش‌های پیش رو صحبت کنم. ولی هر آنچه که بود، باید قدر امروز، بردهای امبدد و اینترنت را بدانیم. در ادامه این پروژه با ربات تلگرام و چند سخت افزار در حد ۳۰ هزار تومانی، شیوه مدیریت در منزل و یا هر در دیگری را آموزش خواهم داد. با مرجع تخصصی اینترنت اشیاء IOT به زبان فارسی، دیجی اسپارک همراه باشید.

 

مدیریت در ورودی‌با ربات تلگرام آردوینو

برای هوشمند سازی در ورودی، کافیست کدهایی که من نوشته ام را روی یک برد آردوینو Arduino آپلود کنید. پس از انجام این آموزش می‌توانید با ربات تلگرام حداقل یک در ورودی را کنترل کنید. به عنوان مثال صبح از منزل بیرون زدید و سر کار هستید، ساعت ۱۰ خدمتکار به منزل شما می‌رسد، به سادگی و بدون نگرانی از داخل محل کار، در منزل را باز کنید، تا شخص وارد شود. البته من از برد کنترل اینترنت اشیاء Wemos D1 Mini استفاده کرده‌ام. برایساخت ربات تلگرام در این پست توضیحی نمی‌دهم. در دو پست قبلی آموزش ارتباط ربات تلگرام با بردهای آردوینو در پروژه IOT و ارتباط برد رزبری پای با ربات تلگرام توضیحات کامل برای ساخت ربات تلگرام را داده‌ام. پس کافیست توکن ربات تلگرام را در کدهایی که در این آموزش قرار دارد، قرار دهید. بعد از آپلود و برقراری اتصالات می‌توانید با ربات چت کنید و در ورودی را باز کنید.

 

امینت در ارتباط با ربات تلگرام

یکی از روش‌های ایجاد امنیت برای این پروژه استفاده از چت آی دی است. همانطور که در پست‌های قبلی و درخواست کاربران، قول داده بودم که شیوه تعریف چت آیدی تلگرام را آموزش دهم. در این پست، قسمت ۳۴ تا ۳۸ در کدها، اسکریپت خصوصی سازی برنامه بر اساس چت آیدی تلگرام است. که من در این کدها برای دو چت آیدی متفاوت خصوصی سازی کرده‌ام. به این روش، فقط در صورتی که از دو چت آیدی تعریف شده وارد ربات تلگرام شوند، امکان مدیریت سیستم وجود دارد.

ادامه...

محتوای بسته

محصولات مرتبط

ساخت نمایشگر دما رطوبت با DHT22 بخش سوم آموزش ماژول OLED