ماژول رله 5 ولت هشت کاناله با اپتوکوپلر Relay Module

DKP - 40153

بردهای آردوینو و سایر میکروکنترلر‌ها قادر به فراهم کردن ولتاژ و جریان کافی برای راه اندازی شیرآلات الکترونیکی ، لامپ ها ، موتور‌های پر قدرت الکتریکی و به طور کلی هر وسیله‌ای که برای راه‌اندازی نیاز به ولتاژ و جریان بالا دارند نمی‌باشند. ماژول رله یکی مناسب‌ترین گزینه ها جهت ارتباط و کنترل این گونه وسایل می‌باشد.

امتیاز خرید
با سفارش این محصول شما 1  امتیاز دریافت میکنید
ارزش امتیاز دریافتی:  1,000تومان
حد اکثر تخفیف قابل استفاده برای این محصول 1 امتیاز که برابر است با 1,000تومان

19,800تومان

مشخصات فنی

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد فیبر : 1 عدد
نوع فیبر : فایبرگلاس دورو متالیزه
تعداد ورودی : 10 عدد ورودی
تعداد خروجی : 8 کانال خروجی

ارتباطات

مد کاری : active low
تعداد کانال : 8 کاناله

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : 5 ولت DC
ولتاژ ورودی : حداکثر 250 ولت AC
جریان : حداکثر 10 آمپر

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : مبتدی
نوع کاربرد محصول : مناسب برای استفاده صنعتی
نوع برد - ماژول : رله - Relay

اطلاعات بیشتر

این ماژول دارای 10 پین ورودی ( 2 عدد پین برای تغذیه ماژول و 8عدد پین دیگر برای ارسال فرمان به ماژول می باشد ) و 8 خروجی می‌باشد که پس از ارسال فرمان به رله، LED  کوچکی روشن می شود که نشان دهنده فعال بودن آن کانال می باشد. خروجی رله ها که مانند یک کلید الکترونیکی می باشد که به وسیله آن می توانید چراغ ‌ها و سایر وسایل متصل به برق شهری منزلتان را خاموش یا روشن کنید، درب منزل را باز نمایید و دستگاه ها و ماشین آلات خود را به صورت هوشمند و اتوماتیک کنترل نمایید.

این ماژول حداکثر توانایی دریافت 250 ولت و خروجی 10 آمپر در هنگام اتصال به برق شهر و حداکثر 30 ولت و خروجی 10 آمپر در هنگام اتصال به برق DC  می‌باشد.از ویژگی‌های منحصر به فرد این ماژول استفاده از ایزولاسیون نوری و گالوانیک می‌باشد که باعث جلوگیری از نویز گیری و آسیب دیدن آردوینو و میکروکنترلرها از خطرات احتمالی می‌شود.در این ماژول برای روشن کردن رله باید پین ورودی ( پینی که از آردوینو یا سایر میکروکنترلر‌ها به رله متصل شده است) در وضعیت LOW قرار داد و برای خاموش کردن رله باید پین ورودی رله را در وضعیت HIGH قرار داد.

دیدگاه کاربران
1

  • 1395-09-25

    سلام .مزیت مازول رله 5ولت با اپتوکوپلر نسبت به مازول رله 5 ولت ساده چیست؟در واقع نقش اصلی اپتوکوپلر چیست؟

    پاسخ مدیر:

    درود بر شما


    اپتوکوپلر یک تقویت کننده جریان است، که در برخی از مدارهای برای استفاده از رله حتما به وجود اپتوکوپلر نیاز است. در رله ها از ترانزیستور هم برای تقویت جریان بوبین رله استفاده میشود. که در این مدل از اپتوکوپلر هم استفاده شده است.

نظر خود را بنویسید

*
*